Як виховати дитину з високою самооцінкою? Психолог Михайло Лабковский

Перше. ⠀Дитина повинна відчувати, що її приймають такою, якою вона є.

Вона для батьків – не тягар, не зламані надії і не можливість реалізувати власні амбіції. ⠀⠀А це означає, що танцювати навколо оцінок, уроків і досягнень в гуртку НЕ ПОТРІБНО. Ставтеся спокійно до її навчання. Не треба влаштовувати сімейне свято, якщо у неї п’ятірки з усіх предметів, і не треба ламати трагедію, якщо у неї двійка або трійка. ⠀⠀Вона повинна чітко усвідомлювати: її приймають і люблять ПРОСТО ТАК.

⠀⠀

Друге. ⠀Як і за що хвалити?

По-перше, не треба використовувати похвалу в якості мотивації. У дитини не повинно скластися відчуття, що мама її обійме за золоту медаль, а тато поцілує тільки за вимитий посуд. Вона допомогла вам по дому? Можна їй просто подякувати. Вона отримала хорошу оцінку? Розділіть з нею її Ж РАДІСТЬ.

По-друге, не треба скупитися на похвалу в принципі. Нехай знає, що ви її любите і цінуєте. Дивіться пункт перший – не за щось, а ПРОСТО ТАК. ⠀⠀

Третє. ⠀Будьте поруч, якщо їй важко і погано.

Якщо вона переживає, не треба говорити «сама винна», «а не треба було дружити з тим хлопчиком» або «а треба було краще готуватися».

Четверте. ⠀НІКОЛИ НІ З КИМ ЇЇ НЕ порівнювати.

Навіть якщо порівняння – в її користь. У дитини взагалі не повинно бути звички дивитися в чужу тарілку. Вона повинна бути зосередженою на тому, яка вона САМА ПО СОБІ, а не на тому, яка вона в порівнянні з іншими. ⠀⠀

П’яте. І найголовніше: у самих батьків повинна бути висока самооцінка.

Батьки, які все роблять правильно, але при цьому себе не люблять, не зможуть виховати впевнену в собі дитину. ⠀⠀Якщо мама каже доньці: «Ти у мене найкрасивіша», але при цьому при ній же обговорює свій власний ніс і целюліт, нічого не вийде.

Джерело

Источник

Только что написал(а)
смотреть
author
пишет сообщение